Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite oraz nieraz zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są w zasadzie smaczne i godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o nowe smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w szablonowej lokalnej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W największym stopniu pospolitymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych dań.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz najlepsze polskie napoje i upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.